Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 1:4 (0:2)

33. Tomáš Rosenberger (Petr Gregor)

Ke zřejmě nejtěžšímu zápasu v této sezóně se Svině dostavily v téměř optimální sestavě. Hagibor nepatří zrovna k našim nejoblíbenějším hřištím. V jarní sezóně jsme na něm odehráli tři utkání s velmi nelichotivým skóre 0:13, nezískali ani bod a utkání s Juventusem, Prázdným balónem a Depresí nejsou zrovna z těch, na která bychom rádi vzpomínali.

Na soupeře jsme se samozřejmě pečlivě připravovali již delší dobu. Zpočátku jsme se drali dopředu, hodně běhali a ztroskotali jsme opět jen na špatné koncovce. V tomto zápase nepříliš spolehlivá obrana udělala vážnější chybu až v polovině prvního poločasu a Bomton team se tak dostal do jednobrankového vedení. Do poločasu stačil soupeř ještě zvýšit skóre na 0:2, když po naší chybě na polovině hřiště dostal útočník ještě možnost dorážky z bezprostřední blízkosti. My jsme se samozřejmě nechtěli vzdát a do druhého poločasu vběhl na hřiště úplně jiný tým. Hned v 33.minutě snížil Tomáš po přihrávce Petra na dva jedna. Začali jsme mít znatelnou převahu a soupeře jsme přehrávali. Následujících několik minut zápas v podstatě rozhodlo. Nedali jsme gól ani z nejvyloženějších šancí, Martin Mates mířil třikrát v dobré pozici jen do brankáře, Petr trefil místo prázdné branky pouze tyč a efektní, nikoli však efektivní baletní kreaci Michala Stodoly na hranici trestného území zpacifikovala obrana Bomtonu. Přišel tedy zákonitý trest. Nejdřív soupeř dvakrát nastřelil brankovou konstrukci a když při brejkové situaci tečoval Vítek Zahradník střelu přesně do protipohybu brankáře, bylo vlastně rozhodnuto. Bomton pak ještě deset minut před koncem přidal čtvrtý gól a nebylo co řešit. Zápas už se jen dohrával bez vážnějších šancí na obou stranách.
Musíme moc pochválit soupeře, který hrál velmi sportovně, nefauloval a obě strany se při fotbale i dobře pobavily. A o tom to hlavně je. Všichni strávili příjemné poledne na hřišti, nikdo se nehádal a ani jednou nedošlo k žádnému konfliktu mezi týmy nebo rozhodčím. I přes prohru jsme odcházeli s pocitem, že jsme si dobře zahráli, a že takhle by měla vypadat celá Hanspaulka. Jedinou vadou na kráse utkání bylo zranění Tomáše Rosenbergera, který špatně došlápl a poranil si kotník. Ještě zkoušel hrát, ale po chvíli odstoupil úplně.

Velice kvalitní utkání mezi prvním a třetím týmem tabulky neskončilo překvapením. Je smůla, že nedokážeme proměňovat VYLOŽENÉ šance. Jeden z hráčů Bomtonu nám dokonce navrhl, ať si koncovku necháme patentovat (ale popravdě, kdo by o tenhle patent měl zájem?). Co dokázali zahodit Martin Mates, Petr, Tomáš i Michal Stodola je k neuvěření. Obrana měla slabší den a několik brejků zachraňovali Ondra i Vítek na poslední chvíli...
Hráč zápasu: Petr Gregor      Profil...      Statistika...

Bojoval a na hrotu se prosazoval, jen s koncovkou se tentokrát nepotkal...

Sviňmetr : 5.5 sviní (standard)