Zápas : 6.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:0 (1:0)

24. Petr Gregor (Petr Nguyen)
41. Petr Gregor (Tomáš Rosenberger)

Naše šesté vystoupení bylo ve znamení velkých návratů a hlavně velkým dnem našeho kapitána Petra, střelce obou našich branek a největší postavy zápasu. Kromě Petra, který nastoupil po dvouzápasové absenci, se do sestavy vrátili i Dung a Honza, kteří odehráli teprve první utkání v sezóně a rozhodně nezklamali. Na zápas nedorazila žádná z nových tváří a tak jako by se vrátil čas o šest měsíců nazpátek, do naší první sezóny v Hanspaulce.
V minulém kole jsme poprvé prohráli, což jsme samozřejmě chtěli napravit. Nejen vyrovnanost horní poloviny tabulky a postavení soupeře na jejím konci, ale i vědomí, že ty nejtěžší zápasy nás teprve čekají a bylo by dobré k nim nastupovat z co nejlepší pozice, nám velela zvítězit. Od první minuty jsme se chopili taktovky utkání a kromě ojedinělých nebezpečných protiútoků, které s přehledem řešil náš brankář, jsme ji nepustili z ruky po celý zápas. Po několika "seznamovacích" minutách se zrodila první obrovská šance utkání. Petr z pravého křídla nebezpečně vystřelil, gólman soupeře míč pouze vyrazil před sebe, ale dorážející Honza už k naší škodě nedokázal ležícího brankáře přehodit. Tato akce rozehrála festival našich šancí, kdy se v dobrých pozicích postupně ocitli Vítek, Dung, Petr i Tomáš, gól však stále ne a ne padnout. Vysvobozením pro nás byla až rychlá akce ze 24.minuty, kdy Dung obral na půlící čáře o míč soupeře, přihrál doleva Michalovi Malému, který nebyl ve výhodné pozici a tak překvapivě přenechal míč Petru, který z úhlu z hranice pokutového území pravačkou prostřelil gólmana. Gól nás povzbudil k větší aktivitě a o chvíli později vtipnou Michalovu patičku s námahou vyrážel brankář Biče božího.
Do druhého poločasu jsme vstupovali s přáním co nejdříve přidat uklidňující druhou branku. Ale soupeř se nechtěl vzdát bez boje a nebezpečných situací před naší brankou začalo přibývat. Částečně to měla na svědomí i nesehranost obranné trojice Ota-Honza-Dung, která v tomto složení hrála spolu vůbec poprvé.
Uklidnění do našich řad přinesla až další akce v podání Petra s Dungem. Ten tentokrát zády k brance nepřesně přihrál na levé křídlo, kde přihrávku prodloužil Tomáš Petrovi a ten, přestože šel míč trochu za něj, dokázal vystřelit na vzdálenější tyč a "angličanem" zvýšil na 2:0. V 45. minutě se odehrála snad nejnebezpečnější akce před naší brankou - při jednom z brejků odkopával Ota v nouzi míč na roh, odkop se mu ale příliš nepovedl a míč, mířící vedle branky zpracoval náš gólman rukou. Rozhodčí nařídil nepřímý kop. Z následné skrumáže před brankou se zrodily dvě šance soupeře, ale bez výsledného efektu. Do konce utkání jsme už protivníka k ničemu nepustili a sami mohli své vedení pojistit. Nejdříve měl dvě šance Matěj, jehož pokusy o útok zastavila obrana, pak po dlouhém autu se zničehonic zjevil sám před gólmanem Ota, ale jeho slabou střelu stačil brankář s vypětím všech sil zachytit na brankové čáře a nakonec ani Vítek, který byl dnes při střelecké chuti, nedokázal ani ze své třetí střely překonat výtečného brankáře Biče božího, který by nepochybně nejlepším hráčem domácích.

Odehráli jsme jedno z našich nejlepších utkání a poprvé zvítězili o více než jednu branku. Až na malé neshody odehrála dobrý zápas celá obrana a útok, přestože spálil opět neuvěřitelné množství šancí, se dokázal tentokrát prosadit vícekrát. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Michela, který nás opět několikrát podržel...
Hráč zápasu: Petr Gregor      Profil...      Statistika...

"Veni vidi vici", tak by se dal nejlépe vystihnout dnešní zápas očima našeho kapitána. Dva zápasy - tři branky, navíc v týmu, který moc gólů nedává, to je pro útočníka výborná vizitka. Navíc jsme obě utkání vyhráli a Petr byl vždy jediným střelcem zápasu.

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)