Datum : 28.9.2003 15:00
Místo : Viktorka 8
Zápas : Přátelák
Výsledek : 0:3 (0:2)

V prvním přátelském utkání tohoto podzimu nás opustilo veškeré štěstí, které jsme dosud měli. Poprvé jsme během zápasu prohrávali, poprvé jsme nedali ani jeden gól, poprvé jsme dostali více než jednu branku a to vše jsme korunovali velice špatným výkonem.
Ještě než jsme se stačili rozkoukat, dokázal soupeř vsítit první branku. Ve 4. minutě po pěkné akci překonal útočník Forejtu našeho brankáře Michala Malého. Naši útočníci se ale snažili a v 10. minutě po pěkné přihrávce Matěje nedokázal Vojta pořádně vystřelit a mířil pouze do náruče gólmana. V 16. minutě inkasoval náš tým podruhé. Výkop od soupeřovi brány bez dalšího dotyku skončil po jednom odskoku v naši brance, poté co náš brankář zřejmě usnul. Vojta ale prohrát nechtěl a dral se dopředu. Při brejku tří našich hráčů nejdříve sám neproměnil a poté přihrával Michalu Stodolovi, který trefil jen boční síť. Do konce poločasu mířil ještě vedle Matěj po přihrávce Michala Stodoly a Vítek hlavičkoval aut Tomáše těsně vedle brány. Nakonec se snažil prosadit opět Matěj, který prošel sám až před gólmana, ale finální střela skončila jen v jeho náručí. Soupeř ale nebyl pasivní a také útočil. Většinou ale netrefil branku.
Do druhého poločasu jsme vstupovali již trochu nervózní a s pocitem, který jsme v této sezóně ještě nepoznali. I ten zapříčinil třetí a poslední gól v naší síti, když se jeden z útočníků dokázal prosadit kolem obránce a v 37.minutě završil skóre na 0:3. Ke konci poločasu ještě zazářila paní prof. Forejtová, která se obtočila kolem Ondry a její střela skončila v boční síti. Po ukončení zápasu se oba týmy dohodly na penaltách.
Pokutové kopy byly vždy naší velmi silnou stránkou. Michal Malý dokázal tři pokusy vykrýt a jednou mířila střela nad branku. Na dva míče ale nestačil. Za nás proměnili Ota, Tomáš, Ondra, Vítek a Michal Malý. Matěj trefil pouze tyč a Vojta spojnici branky. Lob Michala Stodoly brankář vykryl.

Zápas byl jednoznačně nejhorší v této sezóně. V jednom přátelském utkání jsme obdrželi více branek než ve čtyřech ligových zápasech! Velké chyby obrany a brankáře ve spojení s naprosto sterilním útokem mají na svědomí naší vysokou porážku. Útok se nedokázal prosadit a nepodržel svým výkonem obranu. Plno šancí měl Matěj a Vojta, bohužel ani jednou neskórovali. Obránci s brankářem si zřejmě vzali dovolenou, protože místy jako by ani na hřišti nebyli. Argument, že šlo "jen" o přátelák, neobstojí, neboť pokud hráči nepřistoupí ke každému zápasu na 100%, nikdy ničeho nedosáhnou...
Hráč zápasu: Michal Stodola      Profil...      Statistika...

Ocitl se v našich největších šancích a jen málo mu chybělo k dosažení branky.

Sviňmetr : 2 sviní (krize)