Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 1:0 (1:0)

10. Ondra Mates

Modrý Svině jsou stále bez prohry! I v dalším utkání proti týmu Plíce 2000 dokázaly zvítězit a potvrdit tak svoji letošní formu. Zápas byl bohužel poznamenán zraněním protihráče, který nešťastnou náhodou špatně dopadl. K výkopu se dostavily i naše dvě nové posily, Ondra a Michal Stodola.
Úvodní rozehrávka byla o deset minut posunuta, aby soupeř mohl nastoupit alespoň se čtyřmi hráči v poli. Kapitánskou pásku si navlékl Vítek a stal se tak našim čtvrtým kapitánem ve čtyřech zápasech. Hned v 6.minutě se dostal do první šance Martin Mates, který po přihrávce Tomáše z dobré pozice přestřelil branku. Duo Mates - Rosenberger ale nezahrozilo naposled a na soupeřovu obranu hodně tlačilo. Prosadit se nám povedlo paradoxně právě ve chvíli, kdy už byl soupeř v plném počtu. V 10.minutě napřáhl Ondra Mates z přímého kopu a teč obránce usměrnila míč k tyči. Náš tým si věřil na více gólů a dál se tlačil dopředu. Toho ovšem využíval soupeř, když naše obrana zcela nepochopitelně vytvářela školácké chyby a neobsazovala hráče. Ve 12. minutě zahrozil soupeř asi nejvíce, když si dva jeho hráči dokázali přihrávat sami před brankářem. Finální střela se jim naštěstí nepovedla a proto se skóre neměnilo. Do konce poločasu ještě stačil Tomáš těsně minout branku po rohu Ondry a Ota se zjevil tváří v tvář brankáři, ale zcela nečekanou přihrávku nedokázal zpracovat a soupeř hrozící nebezpečí odvrátil.
Do druhého poločasu jsme vběhli plni odhodlání vstřelit další branky a vyhrát konečně o více gólů. V 32.minutě ale bohužel jeden hráč špatně dopadl a vykloubil si koleno. Přivolaná sanitka přijela až na hrací plochu, kde po příjezdu lékaře naložili zraněného hráče a odvezli ho do nemocnice. Hned po jejím odjezdu ale omdlel další hráč soupeře a sanitka se musela vrátit. Po oboustranné dohodě jsme usoudili, že už toho bylo dost a zápas předčasně ukončili.

I přes výhru nebyl náš výkon nijak oslnivý. Náš útok byl rozhodně lepší než obrana. Martin Mates a Tomáš měli mnoho slibných šancí, které skončily až na finální střele. V obraně docházelo občas k velkým nedorozuměním. Několikrát se vyskytl před brankou nehlídaný hráč a hodně nám pomohlo štěstí. Je vidět, že máme poměrně kvalitní obranu (průměr 0,5 inkasované branky na zápas mluví za vše), ale její spolupráce zatím vázne. Doufejme, že nám prospěje více času na tréninky, které pomohou v sehrávání se obránců s dalšími hráči.
Trenér Tomáš Rosenberger utkání zhodnotil poměrně kriticky: "Do utkání jsme vstupovali s cílem opět zvítězit. Z našeho velkého náporu se ujala ta nejnenápadnější střela. Škoda, že stále nedokážeme proměnit vyložené šance, a že jich bylo mnoho. Soupeř také párkrát zahrozil, ale to bylo z jeho strany vše. Z druhého poločasu neuběhla ani minuta a soupeři se zranil hráč. Naší hráči se spokojili s výhrou 1:0. Škoda, měli jsme na víc. Proto výkon hodnotím jako podprůměrný."
Hráč zápasu: Ondra Mates      Profil...      Statistika...

Je vidět, že tato posila se nám opravdu vyplatila. Po asistenci si připsal v našich statistikách i vítězný gól. V obraně několikrát odvrátil hrozící nebezpečí a ani jednou neselhal.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)