Místo : Viktorka 8
Zápas : 11.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:5 (1:3)

6. Martin Mates (z penalty)

Na poslední zápas sezóny nás přišlo podpořit snad nejvíce fanoušků v historii klubu. Zkraje zápasu jsme proto zabojovali a dostali se rychle do vedení. Pak jsme ale již nedokázali čelit tlaku soupeře a podlehli poměrně vysoko 5:1.
Již v prvních minutách zápasu se stalo to, na co nikdo nebyl připraven. Většina hráčů na střídačce i brankář se domnívali, že po ruce rozehráváme přímý volný kop. Najednou si ale Martin Mates postavil míč na značku pokutového kopu a s ledovým klidem nás přesnou střelou k pravé tyči poslal do vedení. Tento pocit jsme v lize zažili poprvé a možná to některé hráče zaskočilo. Chvíli nato soupeř nebezpečně zahrozil, ale osamocený hráč nedokázal překonat Martina Vitáka. Pak jsme ale nechali soupeře rozehrávat přímy kop ze slušné vzdálenosti. Jeden ze soupeřů přesně obstřelil špatně postavenou zeď a bylo vyrovnáno. Do poločasu jsme ještě dvakrát inkasovali, když se soupeř ocitl vždy před prázdnou brankou.
Druhý poločas byl spíš o snaze korigovat skóre, což nás stálo pouze další dva góly v naší síti. Nutno poznamenat, že Martin Viták měl v bráně občas velké štěstí, když míče vyrážel do tyčí nebo jen těsně vedle branky. Gól se nám bohužel již vstřelit nepodařilo...

Kapitán Martin Viták zhodnotil utkání realisticky: "Moc mě mrzelo, že jsme nedokázali udržet vedení. Nutno ale uznat, že soupeř byl mnohem lepší a vynikal zejména v osobních soubojích a každý z jeho hráčů měl velmi slušnou techniku..."
Hráč zápasu: Martin Mates      Profil...      Statistika...

Z penalty zajistil náš jediný gól a aspoň na pár minut nám dal zažít nepoznaného pocitu vedení v zápase.

Sviňmetr : 3 sviní (slabý průměr)