Datum : 26.5.2003 18:15
Místo : Hagibor
Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:2 (0:1)

Do tohoto zápasu jsme nastupovali s velkými obavami. Vzpomněli jsme si na předchozí zápasy, kdy jsme si proti slabšímu soupeři hodně věřili a na výsledek naší přehnané sebedůvěry.
Hráčům je pořád vtloukáno do hlavy, aby před bránou míč zakopli třeba na roh nebo aut, než aby nechali jít útočníka. Tato chyba se nám ale opět vymstila a první gól padl po neodkopnutém míči. Střela byla ale hodně prudká a přesná. Po prvním gólu občas ztrácíme hlavu, ale tentokrát jsme věřili našim útočníkům, že nějaký ten gól dají. Náš brankář musel několikrát zasahovat, ale štěstí stálo při nás.
Druhá půle byla ale jak ze zlého snu. Dvakrát nastřelená tyč, několikrát přestřelená prázdná branka a v lepším případě výborný zákrok brankáře Deprese - jedním slovem katastrofa. Druhý gól v naší síti z poslední minuty se skoro ani nepočítá, protože po brejku dvou hráčů na brankáře není co řešit.

K našemu výkonu netřeba ani nic dodávat. Gólový půst držíme už 250 minut a bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom něco mohlo změnit. Možná kdyby se hrálo na nevyužité tutovky, tak vedeme ligu, ale útočníci zatím nepochopili, že pokud máme na konci utkání v kolonce vstřelených branek velkou nulu, tak je jedno, že si dokázali dobře přihrát a myslí si, že podali "dobrej" výkon, protože na to si za pár dní nikdo nevzpomene, jelikož jedinou důležitou věcí v zápase je počet vstřelených gólu. Bohužel...
Náš kapitán Martin Viták po zápase řekl: " Jako brankář mám mnohem větší jistotu, když vím, že v obraně mě podrží zkušení obránci. Proto některé hráče přemlouvám, aby nestřídali. Na druhou stranu zase toleruji, že hrajeme "pro zábavu" a chci, aby si zahráli všichni. Ale v druhé půli jsem se málem rozbrečel. Když jsem sledoval neschopnost našich útočníků, neměl jsem slov. Moc si ale cením Martina Matese, který namísto toho, aby jako někteří hráči začal kritizovat Tomáše Rosenbergera a další, neřekl v šatně skoro ani slovo a věděl, že šance měl, ale neproměnil. Z něj by si ostatní měli vzít příklad, protože se dokáže poučit a nesvádět vinu na jiné. Vím, že se takto zachovali i další a jen oni vědí, koho mám na mysli. Těchto hráčů si vážím nejvíce..."
Trenér Tomář Rosenberger tentokrát nijak neskrýval své rozčarování: "No, jak bych začal. Začátek byl v pohodě, dokonce jsme měli i pár šancí. Asi v polovině prvního poločasu jsme dostali hloupý gól. Opět po individuální chybě! Druhý poločas byl převážně v našich rukou. Jenže máme problém. A to velkej problém. Dostat ten kulatej nesmysl do brány. A vo tom to všechno je. Výkon stál opět za velký hovno!!! Ale tentokrát bez keců. Michal zavinil první gól, netrefil prázdnou bránu, špatně nahrával, Vojta Sůva podal své trapné minimum, Matěj Komanec zakopává o míč, Petr by netrefil ani vrata od stodoly, zavinil druhý gól..... Nejhorší na tom je, že to naši útočníci neumějí přiznat, nenechají si poradit a jen komentují výkony ostatních. Pak to odůvodňují, že hrají jen pro radost... Ale je radost pořád prohrávat a nedávat žádné góly?!?"
Hráč zápasu: Martin Viták      Profil...      Statistika...

Za celý zápas neudělal chybu a musel si protrpět naši naplodnou snahu se prosadit...

Sviňmetr : 2 sviní (krize)