Místo : Nové Kbely
Zápas : 6.kolo Hanspaulka
Autor článku : Martin Viták
Výsledek : 0:3 (0:0)

Porážka ve vyrovnaném utkání vždy mrzí. Po prvním poločase jsme hráli 0:0, ale opět jsme se viděli, jak odjíždíme s body a nakonec nám zbyly jen oči pro pláč. Do zápasu nenastoupili Honza, Ota a Vítek. Pro dva posledně jmenované to bylo první vynechané utkání v sezóně. Vojta přijel až na druhou půli a tak jsme museli poločas přečkat s jedním hráčem na střídačce.
Asi největší šanci prvního poločasu, nádhernou hlavičku Martina Matese, zlikvidoval brankář Rudého teroru. Martin skoro zvedal ruce nad hlavu, ale brankář míč neuvěřitelně vyrazil. Ale i soupeř dokazoval, že útočná hra mu není v žádném případě cizí a jeho útočníci se často vyskytovali i sami před naší brankou. Naštěstí buď netrefili nebo zakročil Martin Viták. Po výborně odehraném prvním poločase jsme vběhli na hřiště celý nadšení z prozatímní remízy. Bohužel po několika našich šancích přišla studená sprcha, když nepokrytý hráč dokázal přes obránce a ze slušné vzdálenosti zavěsit míč těsně pod víko. Brankář si sice na míč sáhl, ale na takto prudkou a přesnou střelu neměl nárok.
Ale i po obdrženém gólu naše šance neustávaly - Petr nastřelil tyč a několikrát se dokonce tři naši útočníci nacházeli sami před brankářem. Soupeři ale nemůžeme upřít větší aktivitu vyjádřenou sérií nastřelených brankových konstrukcí. Nicméně podruhé jsme inkasovali při nedorozumění Petra s Tomášem. Odražený míč se dostal ke zcela volnému útočníkovi a ten z první poslal střelou pod tělem padajícího gólmana Rudý teror do dvoubrankového vedení. Třetí gól v naší síti nás srazil do kolen a zápas se posledních několik minut jen dohrával.

Ztratili jsme dobře rozehraný zápas. Zřejmě velké sebevědomí nás opět zklamalo a způsobilo náš totální kolaps. Škoda je všech našich nevyužitých příležitostí - Martin Mates, Petr i Michal měli opravdu velké šance a pouze smůla zabránila gólu. Martin Viták po zápase litoval hlavně neproměněných šancí: "Tohoto zápasu je škoda. Neříkám, že jsme byli lepší než soupeř, ale výsledek neodpovídá našemu výkonu. Je vidět, že se pořád lepšíme, ale potřebujeme zápas, kde se konečně chytíme a vstřelíme alespoň jeden, dva góly. Nesmíme už také dopustit takovou absenci v obranných řadách jako v tomto zápase."
Hráč zápasu: Petr Gregor      Profil...      Statistika...

Dokázal se prosazovat proti důrazné obraně soupeře a v naší největší šanci nastřelil tyč.

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)