Datum : 7.5.2003 17:00
Místo : Hagibor
Zápas : 5.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:3 (0:2)

V 5. kole Hanspaulské ligy jsme se utkali s týmem, který byl v tabulce až za námi a v posledních dvou zápasech inkasoval 28 gólů. To nás utvrzovalo ve víře v první vítězství.
V prvních minutách se jevil zápas vyrovnaně, ale jako vždy jsme inkasovali během první pětiminutovky. Útočník Prázdnýho balónu tečoval těsně před brankářem míč z autového vhazování a skóre se poprvé měnilo. My jsme se ale nevzdávali a zahrozili několika nebezpečnými střelami. Branku jsme ale bohužel nevstřelili a přišel zákonitý trest. Petr si u postranní čáry nerozuměl s Dungem, přihrávku vypíchl jeden z protihráčů a běžel sám na brankáře. Svůj sólový nájezd přes polovinu hřiště zakončil přesnou střelou k tyči a Martin Viták ani dobíhající Ota neměli šanci zasáhnout – 0:2. Prázdnej balón zahrozil po chvíli opět, když míč poskakoval po naší brankové čáře, ale náš gólman zareagoval dříve než útočník. Šancí bylo do konce poločasu na obou stranách dost, ale branku už ani jeden z týmů nevstřelil.
Do druhého poločasu jsme vstupovali již s obavami o výsledek. Bylo nám jasné, že tak jednoduché, jak jsme si to představovali, to určitě nebude. Začali jsme smrští šancí, ale bez efektu. Martin Mates mířil z dobré pozice přesně doprostřed branky, Petr nastřelil tyč, Tomáš z voleje těsně minul... Soupeři se podařilo za celý poločas vystřelit jen třikrát na branku. Dvě spíše propagační střely pokryl Martin Viták, ale deset minut před koncem, když jsme už hráli vabank, zatloukl poslední hřebíček do naší rakve kapitán soupeře, který si naběhl z druhé vlny na zpětnou přihrávku od brankové čáry a nikým neatakován měl dost času přesně zamířit. Pak už jsme se snažili pouze o korekci výsledku. Do útoku se v poslední minutě zapojil i Martin Viták, ale brankář Prázdnýho balonu už čisté konto uhájil.

Prázdný balón jsme hrubě podcenili, mysleli jsme si, že když je v tabulce poslední, vítězství nám spadne samo do klína, a také jsme za to draze zaplatili. Šancí jsme v utkání měli na dva zápasy, ale naše koncovka je naprosto žalostná, protože nevstřelit gól týmu, který dostal ve čtyřech zápasech 33 gólů, je ostuda. Naopak soupeř nám dal lekci z produktivity. Pokaždé inkasujeme během prvních minut a až křečovitá snaha o vyrovnání nás stojí spoustu sil. Obrana se zápas od zápasu pomalu zlepšuje, ale občas se nevyvaruje kiksů, za které platíme až příliš krutou daň. Pokud výrazně nezlepšíme efektivitu v koncovce a nedokážeme si pohlídat začátek utkání, jsme za současné situace bez šance na výraznější úspěch.
Martin Viták se ani po dalším nepovedeném zápase nevzdával naděje: "Dnešek se nám prostě nevydařil. Soupeře jsme podcenili. Šancí jsme měli hodně, hlavně ve druhém poločase, ale gólově jsme se neprosadili. Když dal soupeř třetí gól, už jsme se na nic nezmohli. Je to škoda, ale stále věřím, že ta výhra přijde a doufám, že zbytek týmu věří se mnou."
Hráč zápasu: Martin Viták      Profil...      Statistika...

Když je tým herně tragický, nejvíc tradičně vynikne brankář...

Sviňmetr : 2 sviní (krize)