Zápas : 4.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 1:3 (0:2)

51. Michal Malý (Petr Gregor)

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s mírnými obavami ze soupeře, který v probíhající sezóně ještě neztratil ani bod. Bohužel po celý první poločas jsme hráli pouze s jedním hráčem na střídání, neboť kvůli špatné dopravě dorazila část týmu až s půlhodinovým zpožděním. Datum konání zápasu totiž příliš nepřálo našemu rozvrhu.
Jak je naším "dobrým" zvykem, opět se nám povedlo inkasovat během první pětiminutovky. Brankář míč vyboxoval neštastně pouze do výšky a Ota ho odhlavičkoval přímo na nohu soupeře, který mířil z voleje přesně k tyči. Stálé čekání na příchod spoluhráčů v nás vyvolávalo mírnou nervozitu, ale přesto jsme se dokázali prosazovat i v útoku. Michal se ocitl sám před brankářem a několik pokusů si připsal i Petr. Druhý gól jsme obdrželi těsně před přestávkou po jediné vážnější chybě obrany, když míč z autového vhazování přistál přímo před rozběhnutým útočníkem, který utekl Dungovi, vystřelil z první a Martin Viták v naši brance neměl sebemenší nárok.
Druhou půli jsme již začali se zbývajícími hráči, kteří stačili doslova jen vyskočit z auta a utíkali hrát. Kvalitu hry to jistě pozvedlo a Tomáš s Matějem Kuncířem dokázali posílit jak útok, tak i obranu. V druhé půli se nám povedlo i skórovat po velmi pohledné akci, kdy Matěj přihrál rozběhnutému Petrovi, který našel milimetrovou přihrávkou před branku nabíhajícího Michala, pro kterého nebyl problém dopravit míč za záda bezmocného brankáře. V tu chvíli jsme začali věřit v lepší výsledek, ale naše ambice utnul Poreshin po přímočaré akci, kdy opět zcela volný hráč na levé straně hlavičkoval do prázdné branky. Na konci zápasu jsme se snažili ještě zkorigovat výsledek, což ale vedlo jen k chybám v obraně, které musel napravovat Martin Viták.

I přes prohru můžeme být s výkonem spokojeni. Je vidět, že tým se pomalu dává dohromady. Nikdo dnes neodehrál vysloveně špatný zápas, je třeba pochválit všechny aktéry gólové akce a v obraně především Vítka. Oproti původním předpokladům přišli i diváci a tak jediným kazem celého střetnutí bylo hřiště, jehož kvalita se nedá snad ani komentovat. Nedalo se nalajnovat a nebýt jisté benevolence obou týmů, mohlo docházet k velkým nedorozuměním.
Náš kapitán Martin Viták mohl být tentokrát i přes prohru spokojen: "Za dnešní zápas bych chtěl pochválit útok za snahu o vytváření šanci, jednu dokázali i proměnit. V obraně se neopakovaly tak brutální kiksy jako dřív. Myslím, že tým se začíná vzpamatovávat z předchozích proher a teď již snad budeme podávat vyrovnané výkony."
Hráč zápasu: Michal Malý      Profil...      Statistika...

Jako první z útočníků dokázal skórovat ze hry a upravil proti silnému soupeři skóre do přijatelné podoby.

Sviňmetr : 4.5 sviní (standard)