Zápas : Přátelák
Výsledek : 2:3 (1:1)

1. Martin Mates (Tomáš Rosenberger)
57. Martin Mates (Petr Gregor)

Poslední ze série přípravných zápasů na jarní sezónu Hanspaulky jsme odehráli 25. března, tedy 6 dní před jejím oficiálním zahájením. Soupeřem nám byl tým Piranha Záběhlice FC, který byl shodou okolností také nalosován do "naší" 8.E skupiny.
Z našeho týmu se dostavilo všech 11 hráčů včetně zraněného Martina Vitáka, který přišel hlavně fandit. Soupeř měl pouze jednoho hráče na střídání, ale poměrně dobrá fyzická kondice jeho hráčů tento deficit brzy vyrovnala.
Začátek zápasu pro nás začal více než výborně. V 7. vteřině zápasu vstřelil náš vedoucí gól Martin Mates, když střelou k tyči překvapil nerozchytaného brankáře. Martinův zásah byl zároveň naším historicky prvním gólem ze hry... Naše vedení bohužel nemělo dlouhého trvání - Piraně dokázaly v 7.minutě odpovědět vyrovnávacím gólem. Nedostatečně pokrytý hráč na zadní tyči dokázal beze zbytku využít své výškové převahy a hlavou zavěsil. Do konce prvního poločasu se již nic podstatného neudálo a šance byly rovně rozdány mezi obě strany.
Ve 12.minutě druhého poločasu soupeř dokonal obrat v zápase. Honza si špatně pokryl hráče, který z bezprostřední blízkosti mířil přesně k tyči. Po obdrženém gólu jsme měli menší herní krizi a nemohli najít vyhovující způsob hry. Pak se nám ale povedlo semknout a po několika velkých šancích, kdy ani Matěj Komanec, ani Petr nedokázali uspět tváří v tvář brankáři, přišla zasloužená odměna v podobě vyrovnávacího gólu. Martin Mates po dlouhém pasu Petra nedal brankáři žádnou šanci a pohodlně skóroval.
Po skončení zápasu se oba týmy dohodly na penaltách. Naše pořadí vypadalo takto - Petr, Ota, Dung, Tomáš, Martin Mates. Bohužel pouze Tomáš a Petr dokázali proměnit. Martin Mates měl hodně smůly, když nastřelil tyč. Náš brankář sice jednu střelu vyrazit a druhou očima vytlačil na břevno, na zbylé tři ale neměl nárok.

Předvedli jsme zatím nejlepší výkon a dokázali také vstřelit gól ze hry. Náš příští zápas bude již oficiální utkání Hanspaulské ligy, tak jen doufejme, že jsme již nedosáhli výkonostního stropu. Velmi dobrý zápas dnes odehráli Martin Mates, Vítek a také Michal. Nikdo dnes ale výrazně nevyčníval a místy jsme působili i sehraným dojmem.
Trenér Tomáš Rosenberger zhodnotil utkání takto: "Až na našeho gólmana Martina Vitáka, kterého velmi dobře nahradil Michal, jsme byli dnes kompletní. Byl to konečně náš první povedený zápas, který jsme bohužel opět ztratili po našich individuálních chybách. Možná nás povzbudil velmi rychlý úvodní gól, ale nakonec jsme stejně museli dotahovat. Mrzí mě velké množství neproměněných šancí. Snad se to příště zlepší..."
Nad našimi problémy v útoku se po zápase zamýšlel i kapitán Petr Gregor: "Naší největší chybou je, že si nedokážeme s obrany přihrát do útoku. Nakopávané míče jsou na nic, neumíme přejít do útoku pomocí přihrávek. Pokud se nám povede přejít z obrany plynule do útoku, tak můžeme pomýšlet na větší počet gólů..."
Hráč zápasu: Martin Mates      Profil...      Statistika...

Martin dokázal dvakrát skórovat a vypracovat mnoho dalších šancí. Škoda, že v penaltovém rozstřelu trefil jen tyč.

Sviňmetr : 5 sviní (standard)