Zápas : Přátelák
Autor článku : Honza Voldán
Výsledek : 1:2 (0:1)

50. Petr Gregor (z penalty)

Náš v pořadí druhý přátelský zápas se konal v neděli 23.3.2003 na hřišti Gymnázia Ústavní a soupeřem nám byli naši staří známí ze Sportovního dne, to jest tým třídy 5.B posílen o Karla Čermáka, zkráceně FC GGG.
Náš tým bohužel opět nebyl kompletní. V obraně jsme postrádali Martina Matese a v útoku Matěje Komance. Začátek zápasu byl kouskován častými auty a hře obou týmů chyběl ten správný tah na branku. Obě mužstva se sice snažila probít přes protivníkovu obranu, ale scházel jim ten pomyslný kousek štěstí. Z našeho týmu byl nejvíce aktivní Petr Gregor, který zahrozil několika nebezpečnými hlavičkami, kterým chybělo opravdu málo. Petrovi se dařilo po celý zápas. Bohužel ve 24.minutě při jednom z prvních vážnějších ohrožení naší branky nedokázali Honza s Dungem pokrýt Karla Tománka a ten překvapil našeho brankáře střelou do růžku. Za tohoto nepříznivého stavu nám hrající trenér Tomáš promluvil do duše a hra dostala ten správný náboj. Do konce poločasu už ale z žádné akce gól nepadl.
Po změně stran jsme měli mírnou převahu a hlavně Petr s podporou Dunga dávali našemu soupeři opravdu zabrat. Za zmínku určitě stojí střela Petra Gregora, která se nejprve odrazila od pravé tyče, aby si poté za zády gólmana našla cestu po brankové čáře k levé tyči a k naší smůle ven z branky. Těsně před touto akcí jsme bohužel přišli o našeho doposud vynikajícího gólmana Martina Vitáka. Stalo se tak po rohovém kopu, kdy v přetlačované u pravé tyče mezi Markem (bratrem našeho kapitána a útočníkem soupeře) a Honzou upadl Marek přes Martinovu nohu přímo na jeho kotník. Výsledkem je podvrknutý kotník a natažené vazy, které Martinovi vystavily minimálně dvoutýdenní stop.
Z tohoto důvodu bylo uspíšeno zamýšlené střídání brankářů a do branky se postavil druhý brankář Modrých Sviní Michal. Vyrovnat se nám podařilo v 50.minutě z penalty, která byla nařízena za nešťastnou ruku soupeře ve vlastním brankovišti. K míči se postavil nový kapitán Petr a penaltu s jistotou proměnil. Ke konci zápasu se oba týmy vehementně snažily rozhodnout prozatím vyrovnaný zápas. Ze žádné šance ale stále nikdo neskóroval. Těsně před koncem nastavení se týmy dohodly na 10 minutách prodloužení. Na to už ovšem bohužel nedošlo. Z poslední spíše propagační střely Karla Čermáka od půlící čáry se po chybě opakující se snad jednou za deset let stala střela rozhodující. Náš brankář chtěl míč v klidu sebrat do náruče, ale míč mu proklouzl mezi rukama a posléze i mezi nohama a skončil v síti. Protože se tak stalo v 60.minutě, kdy byl zápas u konce, náš tým již nic nezmohl a prohrál smolně 2:1.

Náš tým podal daleko lepší výkon než v prvním zápase, ale na vítězství to pořád nestačilo. Obrana byla daleko jistější, ale v útoku se stále nedokážeme prosadit. Ukazuje se, že zřejmě největší naší slabinou je přechodová fáze. V útoku musíme být přímočařejší a více střílet, protože když nestřílíme, nemůžeme dávat góly a hrát jen na nastřelování rukou v pokutovém území se prostě nedá...
Trenér Tomáš Rosenberger po utkání řekl: "Do dnešního přáteláku jsme opět nenastoupili v kompletní sestavě. Možná i to bylo příčinou prohry. Ovšem byly tu i světlé okamžiky, např. výkon Petra Gregora. Zápas byl vyrovnaný a spíše by mu slušela remíza, než smolná branka, kterou jsme inkasovali po chybě na půli. Je vidět, že tým není ještě natolik zkušený, aby si pohlídal konec utkání."
Zraněný kapitán Martin Viták viděl na naší hře i mnoho pozitivního: "Hra byla mnohem lepší než v předchozím zápase. Útočníci si vypracovali více šancí a většinou chybělo štěstí. První gól jsme obdrželi po nepochopitelné chybě obrany, která se ovšem také mírně zlepšila. Opět se nám ale nepovedlo vstřelit gól ze hry. I když jsme soupeři podlehli, myslím si, že to byl vyrovnaný zápas a spoustu našich hráčů mohu pochválit. Moc mě ale mrzí moje docela zbytečné zranění, které mě vyřadilo ze hry na několik nejbližších zápasů. Doufám, že mě v brance úspěšně zastoupí Michal a na třetí kolo Hanspaulky budu už v pořádku..."
Názor z tábora soupeře vyslovil jeho kapitán a náš budoucí spoluhráč Marek Viták: "Myslím, že jsme nepodali nejlepší výkon. Nedařilo se nám proměňovat šance a v naší obraně byly velké mezery, hlavně při brejcích soupeře. Velmi dobrý výkon předvedl náš gólman. Soupeř nás přehrával hlavně při dlouhých nakopávaných míčích, kde se projevila jeho výšková převaha. Celkově jsme předvedli průměrný výkon a myslím, že zápas nemá morálního vítěze."
Hráč zápasu: Petr Gregor      Profil...      Statistika...

Byl u naprosté většiny našich akcí a znamenal stálé nebezpečí pro branku soupeře. Měl ale i hodně smůly, když dvě z jeho šancí zastavila tyč. Zaslouženého gólu se nakonec dočkal, byť jen z penalty.

Sviňmetr : 4.5 sviní (standard)