Místo : Zdiby
Zápas : Přátelák
Výsledek : 1:7 (1:3)

30. Martin Mates (z penalty)

Náš první oficiální zápas v rámci přípravy na jarní sezónu Hanspaulky skončil přesvědčivým a zaslouženým vítězstvím soupeře. Výkop utkání byl o hodinu pozdržen, neboť hrací plocha na hřišti Viktorie 8 se během dne proměnila doslova v močál. Po dohodě mezi kapitány byl nakonec zápas přesunut na zdibské hřiště u sokolovny.
Zde byl sice "trávník" v o něco lepším stavu, ale připomínal spíše rallyecrossovou dráhu plnou ledových kaluží než hřiště. Terén na hranici regulérnosti nesliboval mnoho fotbalové krásy, přesto jsme chtěli v utkání sehrát důstojnou roli.
Po první pětiminutovce vzájemného oťukávání udeřil poprvé evidentně více sehraný soupeř, když po rohovém kopu prokázal jeden z útočníků lepší koordinaci pohybů než jeho strážce Ota a pohodlně otevřel skóre. Po deseti neplodných minutách jsme se i my dostali na dostřel soupeřovy branky, po jedné z mála pohledných akcí a pěknému pasu Matěje Komance chyběl Otovi půlkrok a střela ze skluzu skončila v náruči gólmana. To však bylo z naší strany do poločasu vše. Naopak soupeř si vypracovával šance až příliš snadno a náš brankář Martin Viták musel řešit spoustu nebezpečných situací před vlastní brankou. Na dvě dorážky z bezprostřední blízkosti však již nestačil a náskok Ústavanu začínal povážlivě narůstat. Alespoň jiskřičku naděje pro naše barvy vykřesal těsně před přestávkou Martin Mates, když proměnil penaltu nařízenou za ruku jednoho ze soupeřových obránců.
Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení šancí na obou stranách a naše obrana držela až do 45.minuty šanci na přijatelný výsledek. Měli jsme i několik slibných brejkových situací, žádný další gól jsme však již nepřidali. Naopak po dvou slepených gólech v naší síti během jedné minuty naše naděje definitivně pohasly. Zbytek utkání se dohrával z naší strany bez jakékoliv motivace a spíše jen z povinnosti a soupeř ještě stačil zatížit naše konto dalšími dvěma brankami.

Hráčům nelze upřít snahu, ale to na viditelně lepšího soupeře nestačilo. Nedůsledně bránili a příliš často nechávali soupeře vyrážet do nebezpečných brejků. V útoku si vypracovali minimum šancí, které navíc nedokázali proměnit. Pouhé tři přímé střely na branku jsou žalostná bilance. Ústavan prokázal, že je bezesporu kvalitním týmem. I bez možnosti střídání předvedl výborný výkon. Jeho hráči ukázali, že jsou mnohem zkušenější, rozehranější, na hřišti si nepřekáželi a hlavně, byli o třídu lepší.
Trenér tomáš Rosenberger utkání zhodnotil takto: "Náš tým nenastoupil v úplné sestavě. Možná i to bylo příčinou nepříznivého výsledku. Zápas byl hodně poznamenán těžkým terénem, místy i namrzlým, takže o kombinaci nešlo vůbec mluvit. Ze začátku jsme jen bránili. Pak následovali tři góly po našich individuálních chybách. Místy se objevovaly náznaky šancí, ale nic vážného. V druhé půli jsme takřka pořád bránili a sem tam vyrazili do protiútoku. Konec zápasu jsme už vypustili. Většina hráčů podala průměrný výkon. Byly i vyjímky, jak k lepšímu, tak i k horšímu. Byl to ale první zápas našeho týmu a myslím si, že máme na čem pracovat."
Výmluvy nehledal ani náš kapitán Martin Viták: "Ano, mohu se vymluvit na špatný terén a neúplnou sestavu, ale v tom podle mě problém nebyl. Jak to, že soupeř mohl kombinovat, jak chtěl? V našem týmu není moc zkušených hráčů, a proto ještě neví, jak hrát opravdový zápas. Často docházelo k brejkům a přečíslením ze soupeřovy strany. Útočníci toho také moc nenahráli a měli by si spíš zapamatovat, že zápas vyhrávají góly a ne šance. Vím, že soupeř byl lepší a měl převahu, ale my jsme měli dokázat přizpůsobit hru soupeři a stavu hrací plochy a ne se vymlouvat."
Hráč zápasu: Martin Viták      Profil...      Statistika...

Přestože sedmkrát inkasoval, na většině gólů nemá vinu. Působil většinu času soustředěně a poměrně jistě a nebýt jeho zákroků, byl by výsledek utkání jistě dvouciferný.

Sviňmetr : 1.5 sviní (krize)