Kalendář akcí:

Září 2023

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
26
27282930
Program na celý rok...


Kronika Modrých SviníShrnutí sezóny (Jaro 2003 - Podzim 2010)

Červen 2002: Tým, na jehož základech o několik měsíců později vznikly Modrý Svině, triumfuje poprvé v historii na školním turnaji Gymnázia Ústavní, když se dokáže nejlépe vypořádat s nemilosrdným K.O. systémem a i díky dvěma úspěšným penaltovým rozstřelům dokráčí k vytouženému triumfu. Z tehdejší sestavy obléklo později modrý dres celkem dvanáct hráčů, pouze Jirka Podval se nikdy zlákat nenechal...

Srpen 2002 Na první klubové schůzi probíhá volba kapitána, kterým se stal Martin Viták. Zároveň je představena i první sada dresů ve světle modré barvě s bílým pruhem na prsou.

Září 2002: Po dlouhém období vášnivých diskuzí a neprošlých návrhů konečně získává tým své jméno. Dnes již není úplně jasně známo, kdo první přišel s názvem Modrý Svině, každopádně 11. září 2002 je považováno za oficiální datum vzniku klubu. Tentýž den jsou také spuštěny první internetové stránky, tehdy ještě na adrese www.sweb.cz/modrysvine.

Prosinec 2002: Registrací klubu na PSMF vstupujeme do struktury Hanspaulské ligy.

Únor 2003: V historicky prvním utkání pod hlavičkou Modrých Sviní prohráváme ve Zdibech s Ústavanem 1:7, náš jediný gól zaznamenává z penalty Martin Mates.

Březen 2003: Další neúspěchy v přípravě. S výběrem gymnázia prohráváme 1:2 gólem v poslední minutě, navíc ztrácíme pro zranění gólmana Martina Vitáka, s Piranhou Záběhlice neuspějeme po penaltovém rozstřelu. V tomto zápase dosahuje Martin Mates nejrychlejšího gólu svinské historie, když na první branku utkání potřebuje pouhých sedm vteřin! Na PSMF je zaregistrována zakládající jedenáctka hráčů, jmenovitě Martin Viták, Petr Gregor, Michal Malý, Matěj Komanec, Nguyen Thanh Dung, Vítek Zahradník, Tomáš Rosenberger, Martin Mates, Ota Duben, Honza Voldán a Vojta Sůva.

Duben 2003: Těžký první měsíc v lize. V premiéře dostáváme od Juventusu nářez 0:8, o týden později od South Stars pouze o gól méně. Navíc poznáváme i odvrácenou stranu Hanspaulky, brutalita, nadávky a nesportovní chování soupeře jsou pro nás těžkým rozčarováním. Z herní krize se dočasně vyhrabeme po remíze s Piranhou Záběhlice, vyrovnávací gól střílí Tomáš Rosenberger. Proti v té době vedoucímu Poreshinu následně uhrajeme přijatelný výsledek 1:3.

Květen 2003: Pád na úplné dno. Ani v jednom ze čtyř květnových utkání nedokážeme dát gól, při otřesném skóre 0:15! Potupná prohra s jinak naprosto tragickým Prazdným balónem 0:3 nás posílá na poslední místo tabulky, ze kterého už se do konce sezóny nedostaneme. Následuje totožná porážka s Rudým terorem, výprask od Eletu 0:7 a vrchol všeho zmaru proti Depresi. Tým je v totálním herním a psychickém rozkladu a začíná se horšit i herní morálka.

Červen 2003: Kvůli vodáckému výcviku vynecháváme zápas s Dodo´s kings, zbývající dvě utkání pouze podtrhují tragikomičnost celé sezóny, proti Gobi dezertu alespoň poprvé dáváme vedoucí gól, i když na slušný výsledek to ani zdaleka nestačí. Náladu z nepovedené sezóny si spravujeme na dalším ročníku školního turnaje, kde s přehledem obhajujeme titul. Daní za tento úspěch je zranění Martina Vitáka, který si poškodí vazy v koleni a je nucen vynechat celý podzim.

Červenec 2003: V rámci utužení kolektivu vyrážíme na klubové soustředění, k jádru týmu se připojuje i náš budoucí spoluhráč Jirka Vorba.

Srpen 2003: První výhra v lize! V poslepované sestavě porážíme 2:1 Fernet team Říčany, góly střílejí Tomáš Rosenberger a Vojta Sůva. Z tehdy nastoupivších hráčů později v rámci zkvalitnění kádru registrujeme Ondru Matese a Marka Vitáka, mladší sourozence našich stávajících opor.

Září 2003: V lize pokračujeme v sérii bez porážky, po remíze s Novou LFC dvakrát vítězíme 1:0 a držíme se v popředí tabulky. Tým se i vzhledem k četným absencím souvisejícím s přechodem na sobotní časy posiluje o další hráče, přichází Jirka Vorba, Tomášův kamarád Michal Stodola a Jakub Růžička. Na závěr měsíce ztrácíme neporazitelnost, v přáteláku prohráváme s Forejtem 0:3.

Říjen 2003: Série neúspěchů nás vrací na zem, v lize prohráváme tři ze čtyř utkání, byť to se Sebulbou i s notným přispěním rozhodčího. Na zápase s Dieselem také poprvé a na dlouhých pět let naposledy chybí Tomáš Rosenberger. Do branky vzhledem ke dlouhodobému zranění Martina Vitáka přichází na záskok Michal Issa.

Listopad 2003 Remízou s No Madam přicházíme o reálnou šanci na postup. Navíc ztrácíme Michala Stodolu, který si při utkání poranil koleno. Martin Viták podstupuje operaci postranních vazů a bude nám chybět ještě dalších pět měsíců. Tomáš Rosenberger se stává za výkon ve vítězném duelu 10. kola s Fischer teamem Hráčem kola. V závěrečném utkání s Venda barem prohráváme 3:1 a ve vyrovnané skupině klesáme až na 7. místo, přesto je sezóna považována za úspěšnou.

Únor 2004: Spouštíme nové stránky www.modrysvine.com. Na Maturitním plese Gymnázia Ústavní se poprvé a naposledy na mimozápasové akci schází kompletní tým. Vychází první číslo klubového časopisu Swinstvo.

Březen 2004: V předsezónní generálce prohráváme s Piranhou Záběhlice 0:2. V zápase za nás naposledy nastupuje Nguyen Thanh Dung, který je o týden později z disciplinárních důvodů vyřazen z kádru a už nikdy se v našem dresu neobjeví.

Duben 2004: Do sezóny vstupujeme velkolepě, na Zahradním městě rozdrtíme Pivoj 9:0 a i v druhém zápase udržíme čisté konto. Petr Gregor si jako první z týmu připisuje hattrick, konečně se trefuje i Matěj Komanec a poprvé tak vedeme svou skupinu. Vydrží nám to pouze jedno kolo, kvůli naprosto tragickému výkonu rozhodčích prohráváme se Sedmi zbabělými a už se nedokážeme dostat do bývalé formy. Koncem měsíce po prohře s CSKA přicházíme i o reálnou šanci na postup.

Květen 2004: Většina týmu úspěšně skládá maturitní zkoušku, ovšem to je jedna z mála pozitivních zpráv. Do branky se sice po dlouhé pauze vrací Martin Viták, jenže hned v jeho obnovené premiéře schytáváme krutý debakl 0:8 od Holešovic. Následně odflákneme pískání a sezóna je ztracená.

Červen 2004: Sezónu zakončujeme třemi zápasy bez výhry, zvlášť porážka 2:6 od Novy je hodně zbytečná, ve výsledné tabulce to na lepší než osmé (po odečtu bodů za nepískání deváté) místo nestačí. Následující víkend po posledním zápase míří tým na letní soustředění do Častoboře, které je co do sportovních aktivit zdaleka nejvydařenější letní akcí.

Červenec 2004: Při premiérové účasti na Veltěž Open končíme ve skupině předposlední a nepostupujeme dále, přesto je účast hodnocena vesměs pozitivně.

Srpen 2004 Na Poháru TJ Vodochody se prezentujeme velmi dobře a jen smůla v posledním zápase semifinálové skupiny nás připravuje o třetí místo. Nakonec končíme šestí. Po rozpadu Veltěže získáváme coby posilu Matěje Kuncíře, navíc už za nás může oficiálně hrát i Tomáš Rosenberger. V přáteláku proti FC F*C* se premiérově do branky postaví Ondra Mates. V prvním ligovém kole pak porážíme Směs pražských es 4:2 a v nejlepším světle se ukazuje nová posila Matěj Kuncíř.

Září 2004: Pokračujeme v úspěšně rozjeté sezóně, bohužel s jednou výjimkou. V zápase s Bohnicemi se nechává vyloučit Tomáš Rosenberger a díky dalšímu přehmatu rozhodčího, který podle všeho nesprávně předčasně ukončuje zápas, přicházíme zbytečně o bod. Ten nás nakonec stojí postup.

Říjen 2004: Zápas s Lazarethem sice končí zbytečnou remízou 0:0, ale výkon Ondry Matese v brance určuje pro příští měsíce novou gólmanskou jedničku. Následná výhra nad silným Yamatem nás stále udržuje ve hře o postup. Bohužel v té době přicházíme o Matěje Kuncíře, který si na velkém fotbale zlomí obě kosti v holeni a dalších devět měsíců nám chybí.

Listopad 2004: V zápasech s přímými konkurenty sbíráme pouze remízy, přesto jsme pořád ve hře. První gól si po 38 odehraných utkáních připisuje proti Motolu Ota Duben. Náladu si spravujeme na Pivnici u Zpěváčků, kterou deklasujeme 12:0, čtyři branky si připisuje stoupající hvězda Martina Matese.

Prosinec 2004: Pivoj porážíme v posledním zápase podzimu "jen" 3:2, což nám nakonec na dodatečný postup ze třetího místa nestačí. Přesto překonáváme většinu dosud platných rekordů a můžeme slavit nejúspěšnější sezónu v historii. Koná se i první velká klubová schůze, na které se mimo jiné rozhodne o konání pravidelných sobotních tréninků v tělocvičně gymnázia.

Únor 2005: Poprvé se účastníme tradičního Ligového poháru a hned postupujeme do druhého kola, když po skvělém týmovém výkonu vyřazujeme tým KKK z 5. ligy na penalty!

Březen 2005: Ve 2. kole prohráváme s dalším týmem z 5. ligy Cvrčky 0:3 a vypadáváme z Ligového poháru. Nedaří se nám ani v přípravě, nestačíme jak na Ústavan, tak dokonce 2x na Dragers. Hattrick proti Dragers si připisuje Matěj Komanec.

Duben 2005: Do ligové sezóny vstupujeme dobře, po dvou kolech máme tři body, pak však na tým dolehne krize. Proti Prosím, nesmějte se dostáváme dva góly v poslední minutě a nešťastně prohráváme 1:2, následuje pětigólový příděl od U Karla a vypadá to, že sezóna je ztracená. Ve vítězném utkání s Dogs alespoň po dvou letech opět skóruje Michal Malý.

Květen 2005: S novým měsícem opět rozkvétá i náš tým, ve zřejmě nejlepším zápase historie porážíme dosud suverénní Chroustovu lokomotivu 4:1 a vracíme se do postupové hry. Následují vydřená vítězství nad Les Buzerans a Meďákem, kde nám dva body zachraňuje Martin Viták v poslední minutě. V nastalé euforii máme v derby takřka na lopatě i trápící se Ústavan, jenže závěr utkání nezvládáme a uhrajeme pouze remízu.

Červen 2005: Do sestavy se po dlouhém zranění vrací Matěj Kuncíř. Po snadném vítězství nad No Madam! nám s ohledem na ostatní výsledky stačí v posledním kole jakákoliv výhra nad Pivnicí, v krajním případě i remíza, pokud Prosím, nesmějte se neprohrají s Chrousty. Jenže právě tohle se stane a jelikož my psychicky nezvládáme poslední krok a vlastním gólem Petra Gregora v závěru pouze remizujeme 2:2, končíme nešťastně na nepostupovém 4. místě. Tato událost neblaze poznamená tým v dalších sezónách.

Červenec 2005: Z časových důvodů odchází z týmu Jirka Vorba, pro přetrvávající problémy s kolenem končí i Michal Stodola. Vyrážíme na soustředění na Mácháč, bohužel počasí nám příliš nepřeje.

Srpen 2005: Neúspěšně obhajujeme 6. místo na turnaji ve Vodochodech, slepovaná sestava končí s jedinou remízou poslední ve skupině. Na oslavě kapitánových narozenin nás šokují bratři Matesové žádostí o hostování v Ústavanu, které jim je po počátečním odmítnutí povoleno. Obratem sháníme posily, přichází Vojtův kamarád Pavel Řeháček, Tomášův bratranec David Straka a Otův bratr Richard.

Září 2005: V generálce na ligu tradičně prohráváme s Dragers, chuť si ale spravujeme v prvním kole proti Traktoru, výhru 10:0 zdobí čtyři branky Marka Vitáka a první čisté konto v kariéře jeho bratra Martina, který se po odchodu Ondry Matese vrací na post jedničky. O týden později ale nezvládáme vyhecované derby s Ústavanem a po prohře s Výtržníkem je evidentní, že tým za současného stavu na postup nemá. Psychickou odolnost prokazujeme proti Dejnámbůra, když dokážeme dotáhnout tříbrankové manko, jde však spíš o ojedinělý záblesk. Na svých internetových stránkách spouštíme sekci Katalog věnovanou webovým prezentacím dalších hanspaulských týmů.

Říjen 2005: Oba ligové zápasy prohráváme shodně 1:2, přičemž ani jednou neskórujeme, góly v soupeřově síti jsou vlastní. Do branky se místo chybujícího Martina Vitáka dostává Pavel Řeháček.

Listopad 2005: No Madam sice porážíme s přehledem, první zápas na umělce ale nezvládáme a prohráváme s Nalejtem 1:3. Zároveň zapomínáme na pískání a klesáme v tabulce na 10. místo. Sezóna pro nás končí fiaskem.

Prosinec 2005: Dojem z posledních výsledků alespoň lehce napravuje výhra 8:0 nad tragickými Banány. Hattrick střílí David Straka, naposledy za nás nastupuje Vojta Sůva. Opět po sezóně vyrážíme na sobotní tréninky do tělocvičny. Na druhé klubové schůzi je ve funkci kapitána potvrzen Martin Viták.

Únor 2006: Opět se účastníme Ligového poháru, v předkole vyřazujeme na penalty Orange Predators, v prvním kole statečně vzdorujeme Morové ráně, ale po výsledku 2:4 vypadáváme. V poháru už za nás nastupuje nový hráč Ondra Matějka. Představujeme nový design stránek, který pro nás vytvořilo vitsto.com.

Březen 2006: Konečně si připisujeme první vítězství v přáteláku, hattrickem se pod porážku Dragers podepisuje Martin Viták. V prvním ligovém utkání pak bez problémů drtíme Pivoj 7:1.

Duben 2006: Nálada je zpočátku růžová, vyhráváme jak druhý přátelák, tak ligu se Sculpturem a zdá se, že máme našlápnuto k vytýčenému postupu. Jenže po porážce od Sedmi zbabělých se začíná objevovat nesoulad v týmu prezentovaný názorovým rozkolem v klíčových otázkách fungování klubu. Navíc přichází ztráta formy způsobená částečně i nebývale širokou lavičkou, kdy najednou začnou chodit i hráči, kteří předtím na většinu zápasů kašlali. Proti Směsi sice dosáhneme na remízu, přesto vnitřně cítíme, že to není úplně ono.

Květen 2006: Krize se stupňuje, dostáváme laciné a stupidní branky, Tomáš Rosenberger dokonce zahazuje proti Ansámblu penaltu a jsme prakticky ze hry. To ale není v tu chvíli důležité, více než se soupeři bojujeme sami se sebou. Další dva zápasy sice vyhráváme, ale po naprosto tragickém výkonu, aby nás pak definitivně usadila Kodymka. Pokračují stále stejné problémy, proti Kodymce sedí na lavičce neúnosných sedm hráčů. Ondra Matějka do kolektivu příliš nezapadá a jeho spory hlavně s Tomášem Rosenbergerem škodí celkové atmosféře.

Červen 2006: Matěj Kuncíř v souvislosti s blížící se operací před dvěma lety zlomené nohy předčasně ukončuje sezónu. Tým padá herně na dno, od Autobazaru inkasuje debakl 0:12, od podprůměrné Nohy pak 0:3. Alespoň na závěr si zlepšujeme náladu jasnou výhrou nad již postupující Piranhou. Poprvé se koná posezónní rozlučka u Matěje Kuncíře, schází se na ní takřka kompletně celý tým a jedná se o velmi vydařenou akci.

Červenec 2006: V rámci utužení kolektivu vyrážíme opět na letní soustředění, které ale tentokrát příliš zdařilé není.

Srpen 2006: Je spuštěna hráčská sekce, jejíž součástí je i systém přihlašování se na zápasy. Vychází jubilejní desáté Swinstvo. V přáteláku proti Úderce dostáváme opět dvanáctibrankový příděl a dále se vyostřují spory mezi Ondrou Matějkou a Tomášem Rosenbergerem. Tým opouští Jakub Růžička pobývající dlouhodobě v Anglii.

Září 2006: Sezóna nezačíná šťastně, prohráváme s Dragers i v prvním kole s Meďákem. V brance při absenci Pavla Řeháčka dostává příležitost opět Martin Viták. Trápíme se i v dalších zápasech, přesto si připisujeme alespoň body. Špatný výkon Martina proti Yakuze posílá do branky po dvou letech Michala Malého. Vítek Zahradník protrhává střeleckou smůlu a střílí Yakuze první gól kariéry. Změna na postu gólmana je oboustranně prospěšná, s No Madam vydřeme dva body, vítězný gól dává Martin Viták.

Říjen 2006: Odveta za Jaro 2005 proti Prosím, nesmějte se skončí neúspěchem, soupeř ubetonuje výhru 1:0 a ještě se nás pokusí zesměšnit v reportu k utkání, což ještě prohlubuje sportovní rivalitu mezi oběma týmy. Pak sice porážíme Šajtli, jenže vzápětí vybouchneme s Virtuosi 1:7 a sezóna je vzhledem k vražednému losu zdánlivě ztracena. V klubu končí Ondra Matějka, neboť jeho spory s většinou týmu přesahují únosnou mez. Poslední říjnový víkend se chytáme stébla naděje a na Děkance porážíme Caroil, povstání z mrtvých vede produktivní trojice Martin Viták, Tomáš Rosenberger, Matěj Kuncíř.

Listopad 2006: Do branky se vrací Pavel Řeháček, Martin Viták druhým hattrickem kariéry sestřeluje Cervezu a drží nás ve hře. Proti Ivánkovým dětem přežíváme úspěšně peripetie s konfrontací a vítězíme 3:1. Zároveň slavíme jubilejní 100. utkání v historii. Po utkání vzniká v euforii sázka mezi týmem a věrnými fanynkami, která se týká našeho případného postupu. Na vlně úspěchu plujeme nadále, z cesty odpravujeme J.R.Club a zbývá nám jako před půldruhým rokem poslední krok ke konečném úspěchu. Tomáš Rosenberger slaví stovku startů za Svině ve velkém stylu a je hlavní hvězdou duelu.

Prosinec 2006: Na Děkance díky dalším dvěma gólům Martina Vitáka doslova vydřeme výhru nad Klátiči a držíme naději. Definitivně do sedmé ligy nás posílá o půl hodiny později zpráva o výhře Prosím, nesmějte se nad Ivánkovými dětmi. Končíme ve skupině druzí a po čtyřech letech se s osmou ligou konečně loučíme. Postupová rozlučka se sezónou začíná plněním sázky u Martina doma a pokračuje Na Verandě skoro až do rána, velký úspěch si žádá velkou oslavu. Sezónu definitivně končíme předvánočním fotbálkem v tělocvičně, kde se schází rekordní počet 14 hráčů.

Leden 2007: Na hostování přichází z Dragers Jirka Dymák, naopak se s týmem loučí Marek Viták, který se spolužáky zakládá vlastní tým. S Markem končí působení tzv. "druhá generace", tedy hráči, který do týmu přišli na podzim 2003.

Únor 2007: V úvodním utkání sezóny prohráváme v přáteláku na Tempu s Chroustovou lokomotivou.

Březen 2007: Již potřetí startujeme v Ligovém poháru a v prvním kole vypráskáme Angmar 4:1. Můžeme se tak těšit na duel s UTS Vršovice ze třetí ligy, jenže na tohle utkání se nedokážeme sejít a poprvé v historii kontumačně prohráváme. Stáváme se pořadateli Svině Cupu, turnaji o nejlepší tým z Gymnázia Ústavní, na něm se dostáváme až do finále, kde nestačíme na Ústavan.

Duben 2007: V premiéře v sedmé lize smolně prohráváme s Bruchos. Do týmu se po takřka dvou letech vrací Michal Stodola a hned zařizuje výhru nad Virtuosi, kterým vracíme debakl z předešlé sezóny. Proti AC/DC slaví stovku startů Ota Duben a tým získává nejvyšší výhru sezóny. V brance se vzhledem k častým absencím Pavla Řeháčka objevuje opět Michal Malý.

Květen 2007: Proti Santa Trantě pokračujeme v dobrých výsledcích, pak se ovšem mašina zadrhává. Z trojbloku utkání s pozdějšími postupujícími nezískáváme ani bod, proti Výtržníku přicházíme o remízu v poslední minutě, dostáváme polovlastní góly, vázne souhra, herní morálka začíná upadat, zabředáváme do krize.

Červen 2007: Problémy se pouze prohlubují, prohráváme s Nalejtem, které hraje celý zápas ve čtyřech, v poslední desetiminutovce ztrácíme duel s Odlehlou, díky dalším výsledkům stále žije naděje na záchranu. Pod tlakem okolností ale nezvládáme ani klíčový zápas s PNN a v lize nás udrží jen bodový odečet Nalejta. Neúspěch pak pouze podtrhuje debakl od Sorbina v posledním kole, navíc ztrácíme s poškozenými kolenními vazy Martina Vitáka. Na trudnou realitu alespoň na chvíli zapomínáme na v pořadí druhé rozlučce u Matěje Kuncíře.

Červenec 2007: Torzo týmu se vydává po čtyřech letech zpět na soustředění na Úštěk, jde ovšem spíš už jen o udržení tradice při životě než o sportovní akci.

Srpen 2007: Na poslední chvíli slátaná sestava se účastní Kapr Cupu, kde končíme na posledním místě, porážíme ovšem budoucí vítěze, Hashlerku. Jirka Dymák zůstává, neboť Dragers nebyli přijati zpět do Hanspaulky, navíc přichází do obrany jeho spoluhráč Lukáš Klimek. Poprvé nesehráváme před sezónou ani jeden přátelák. Podaří se nám domluvit si domácí hřiště ve Kbelích a proto přecházíme z pátků na neděle.

Září 2007: Slavíme páté výročí založení klubu, v rámci oslav vychází na pokračování dokument věnovaný této události. V lize startujeme remízou s Prokaryotou, o týden později porážíme pozdějšího vítěze skupiny Jabadabadoo Prosek, Michal Malý si jubilejní stý zápas oslazuje vítězným gólem. Proti Judo clubu sice získáváme pouze bod, po úspěšné konfrontaci nám však druhý připisuje STDK. Díky remíze s Ugandskou ťavou držíme nadále neporazitelnost.

Říjen 2007: Pokračujeme na vlně úspěchů, zvládáme koncovku vypjatého utkání s Opatoffem a o týden později i derby s PRKOU. V polovině měsíce spatřuje světlo světa tato Kronika. V sedmém kole přicházíme o neporazitelnost v utkání s tou dobou nejhorším týmem skupiny, Přikopy, které proti nám získávají první body sezóny. V časopise Hanspaulka vychází recenze našich webových stránek.

Listopad 2007: Zřejmě pod dojmem toho, že hrajeme o postup, se dostáváme do menší výsledkové krize. Proti Amébám, které hrají 20 minut jen ve čtyřech, ztrácíme v závěru dvoubrankové vedení, přesto nadále držíme postupovou pozici. Náš další soupeř, Black Angels, je ze soutěže vyloučen, získáváme tak důležité dva body zdarma. Navíc Améby v témže kole prohrávají, takže nám na přímý postup stačí uhrát tři body. První z nich získáváme v Běchovicích s GoHospem, ovšem šancí neproměňujeme na tři utkání. K postupu tak stále potřebujem vyhrát poslední zápas.

Prosinec 2007: Na klubové schůzi oznamují Jirka Dymák a Lukáš Klimek, že Dragers už se dohromady nedají a tedy že u nás zůstávají natrvalo. Vzhledem k nejisté budoucnosti Martina Vitáka se novým kapitánem stává Matěj Kuncíř. V posledním utkání sezóny vyválčíme těsné vítězství nad Hell Avalanche, které pro nás znamená historický postup do šesté ligy.

Leden 2008: Podruhé přerušuje kariéru Michal Stodola, navíc má odejít David Straka na hostování do znovuobnovené Veltěže. Naopak dobrou zprávou je návrat Martina Vitáka po zranění.

Únor 2008: Předsezónní přípravu startujeme debaklem od Yamata, který je jako by předzvěstí toho, jaká bude následující sezóna. Velkých změn doznávají webové stránky, které navíc začínají suplovat i bývalé stránky třídy.

Březen 2008: Výsledkově naúspěšná příprava pokračuje, vypadáváme překvapivě už z předkole Ligového poháru s podprůměrným týmem Tvůj děda!, na Svině Cupu nezopakujeme po fatalní Pavlově minele ani finálovou účast a nedaří se ani v dalším přáteláku s S.K. Neumann. David Straka do Veltěže nakonec neodchází, naopak s sebou do týmu přivádí kamaráda Tomáše Gregora.

Duben 2008: Vstup do soutěže nemáme ideální, v prvním kole inkasujeme devět gólů od Realu Prd a neuspějeme ani v dalekých Běchovicích proti Šejku Peterkovi. Dva góly Lukáše Klimka pak sice znamenají první výhru v šestce v duelu s Efficenzou, jenže o týden později dostáváme sedmibrankový nářez od Manny a zůstáváme v suterénu tabulky.

Květen 2008: Výsledková krize pokračuje, v dalších dvou zápasech prohráváme a korigující gól Matěje Kuncíře proti Orosenému paragrafu je první po více než tříhodinovém střeleckém půstu. Chybí stabilní brankář, obrana vyrábí zbytečné chyby a sterilita útoku bije do očí. Jsme pevně přikováni ke dnu tabulky a každá další ztráta znamená konec nadějí. První zápas o všechno zvládáme, i když na vítězný gól proti Dromedarians čekáme až do posledních minut. Proti Podolce už ovšem podobný zázrak nezopakujeme, Tomáš Rosenberger odmítá z penalty remízu a právě tento bod nám nakonec chybí.

Červen 2008: Naší nadějí už je pouze plný bodový zisk z posledních třech utkání. Později postupující Polární záři porážíme s překvapivým přehledem, Michalův gól dvě minuty před koncem odstraňuje z cesty i Pradox a v součtu s ostatními výsledky nám v posledním kole stačí bod. Na tradiční letní rozlučce se sezónou u Matěje Kuncíře jsou všichni přesvědčeni o tom, že se sezóna podařila zachránit. V posledním kole ovšem situaci nezvládáme, s Pyjavící o gól prohráváme a našeho zaváhání Podolka samozřejmě využívá.

Červenec 2008: Poprvé ve smíšené sestavě vyrážíme na letní soustředění a tato změna je jen ku prospěchu celé akce.

Srpen 2008: Horké léto s sebou přináší mnohé změny. V týmu končí dlouhodobý absentér Matěj Komanec, kterého nahrazuje navrátilec Richard Duben. David s Tomášem Gregorem jsou i s ohledem na špatnou termínovou listinu opět jednou nohou ve Veltěži, vedení se však povede intervencí na svazu dosáhnout změny termínů na pátky a počínající krizi zažehnat. V první přípravě porážíme až překvapivě snadno Bílou pohromu 5:3.

Září 2008: V generálce na ligu si zastřílíme proti Santovým sobům, naposledy za nás, jako záskok na postu brankáře, nastupuje David Straka. Dobrá forma z přípravy nám vydrží po celý zbytek měsíce, v druhé přetlačované s Pradoxem během čtvrt roku vítězíme 4:3, na Pražačce přibalujeme devítigólový debakl Balbínu a s pozdějším vítězem skupiny Rohožníkem uhráváme důležitou remízu 0:0. Zranění kotníku z velkého fotbalu odesílá na marodku nejlepšího hráče předchozích dvou sezón, Lukáše Klimka.

Říjen 2008: Snad jediným světlým momentem desátého měsíce je spuštění fanshopu a další vylepšení fanouškovské sekce. Na jediné sobotní utkání sezóny proti Čelzí se málem nesejdeme, slepovaná sestava nemá proti jinak průměrnému protivníkovi šanci. Na zápas se sice snažíme co nejrychleji zapomenout, vedle dementních fanoušků soupeře, kteří shodí brankovou konstrukci těsně vedle Pavla, nám však duel celé následující dva měsíce připomínají i někteří hráči Čelzí, kteří spamují diskuzi na webových stránkách. Podobně trpkou zkušenost s "inteligencí" protihráčů získáváme i v případě Delivery, se kterými rovněž prohráváme. Mezitím stíháme se štěstím udolat později sestupující Co je?, tradiční brankový koncert na Děkance rozehrává Martin Viták. Vzhledem k faktu, že konkurence body neztrácí, ocitáme se pod tlakem nutnosti vyhrát všechna zbývající utkání. Dromedarians se proti naší oslabené sestavě v mraze nesejdou, naopak hráčů KTB je až příliš a my s přehledem uhájíme těsnou výhru.

Listopad 2008: Spouštíme Velký Svinský kvíz zaměřený na znalost týmových reálií. Také objednávka klubového oblečení získává po letech čekání konečně reálnou podobu. V lize zvádáme oba duely, Matěj Kuncíř nás dotáhne k výhře nad Bronxem, ve v mnoha směrech strašném utkání s Meďákem láme proti nepříjemnému soupeři nerozhodný stav těsně před koncem Martin Viták. Do sestavy se pomalu vrací Lukáš Klimek, kterého ve stavu zraněných střídá pro změnu Michal Malý. Přestože vedoucí trojici už nemůžeme bodově dostihnout, stačí nám v posledním zápase jakákoliv výhra k dodatečnému postupu ze čtvrtého místa. Dlouho očekávaná klubová schůze přináší mnohé změny, novým ekonomickým manažerem klubu se stává Pavel Řeháček. Přes v průběhu podzimu se množící kritiku obhajuje prezidentské křeslo Ota Duben.

Prosinec 2008: Na stodůleckém koberci v relativním poklidu zdoláváme OSTO6 Beer Team a po roce se vracíme zpět do šesté ligy. Sezónu definitivně končí velmi podařená vánoční besídka. Těsně před koncem roku překvapivě opouští klub David Straka, kterého zlákala další z "neodmítnutelných" nabídek Ústavanu.

Leden 2009: Pavel Řeháček se v roli manažera zabydluje velice rychle a brzy nastavuje nový a efektivnější systém placení příspěvků. Nově jsou zavedeny pokuty za drobné týmové prohřešky.

Únor 2009: Ve snaze zastavit nepříjemné nicneříkající příspěvky od některých hráčů konkurenčních týmů je zlepšeno zabezpečení diskuze proti spamu. Dále jsou v rámci úprav na stránkách zpřesněny a ujasněny veškeré týmové i individuální statistiky. Přes drobné zpoždění je úspěšně dodána celá várka nového klubového oblečení.

Březen 2009: V zimní přípravě se nám opět nedaří. V Ligovém poháru končíme podruhé za sebou už v prvním kole, když nedokážeme zúročit herní převahu v derby proti PRCE. Nedaří se nám ani na domácím turnaji, kde končíme bez výhry na posledním místě. Přípravné období je poznamenáno absencemi některých klíčových hráčů, od běhavých Hosthunters i zkušenější Efficenzy inkasujeme vysoké porážky. Mezeru po odchodu Davida zaceluje Michal Stodola, pro kterého je to už druhý návrat do týmu.

Duben 2009: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Už v prvním ligovém utkání se karta obrací, překvapivě porážíme Guatemalské ještěrky a najíždíme na pozitivní vlnu. Neporazitelnost držíme i po třetím kole, nejdříve s vypětím všech sil vydolujeme remízu s Fugasem, o týden později zdolává torzo naší sestavy na deštivém Tempu v klíčovém zápase Huňáč. Poté sice nezvládneme poslední desetiminutovku s Lipodurem, která nás nakonec zřejmě stojí mnohem lepší umístění, ale poslední dubnový den dokážeme otočit zápas proti neporaženým Los Bimbananos a v polovině sezóny se zdá, že budeme mít mnohem příjemnější starosti než záchranu. Rozhoduje se o termínu a místě konání letního soustředění, vítězí Stříbrný rybník na Hradecku.

Květen 2009: Měsíc lásky naším výsledkům již tolik nepřeje. Proti Vládcům Prahy nedokážeme zopakovat zázrak jako s Huňáčem, bitva s Pyjavícemi končí bezbrankovou remízou a jen málo chybí k tomu, abychom ztratili body i s v té době už prakticky sestupujícím Rohožníkem. Ztrácejí ale i ostatní celky na špici tabulky a nadále se tak držíme v postupových teoriích.

Červen 2009: Prohra s o záchranu bojujícími Bez názvu nás prakticky vyřazuje z postupových úvah. Leč o týden později je vše úplně jinak, jako první tým na jaře získáváme s ohledem na minulou sezónu ještě dvojnásobně cenný skalp Čelzí a opět žijeme. Leč poslední zápas nezvládáme, s již postupujícími Delivery pouze remizujeme a byť i přes to stále existuje divoká kombinace výsledků znamenajících náš postup, pomalu se smiřujeme s neúspěšným završením jara. Nakonec končíme na nepopulárním čtvrtém místě, přesto jde o náš dosud největší úspěch. Po sedmi letech končí ve funkci vedoucího týmu a prezidenta klubu Ota Duben.