Kalendář akcí:

Červenec 2020

PoÚtStČtSoNe
  12345
6
7
89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Program na celý rok...
Nový začátek

Milí čtenáři a fanoušci Swinstva,

jak jistě víte, náš fotbalový občasník koncem minulého roku vstal z mrtvých. Číslo, které se k vám před Vánoci dostalo, bylo však pouze mezičlánkem na cestě k úplnému oddělení názorového e-zinu od tohoto zpravodajsko-komunikačního webu. Výsledkem této cesty je nová podoba Swinstva coby blogu, který můžete najít na http://swinstvo.blogspot.com/.

Proč končí symbióza s těmito stránkami a co nového blog přinese?

V době existence Swinstva v jeho původní podobě byl obsah časopisu a obsah stránek homogenní. Web byl orientován informačně, občasník sloužil mimo jiné k publikaci názorů tehdejšího vedení. Tento stav však již v současnosti neplatí. A jelikož faktická činnost klubu prezentovaná na stránkách se může od obsahu Swinstva názorově lišit, bylo nezbytně nutné Swinstvo od tohoto webu oddělit. Tato situace by však na kvalitu obsahu neměla mít žádný vliv, oba weby by si neměly konkurovat, ale naopak se doplňovat.

Z původního Swinstva zůstane součástí těchto stránek pouze statistická část shrnutí sezóny, která by měla nahradit dlouhodobě nefunkční Shrnutí. Samotná analýza sezóny a hodnocení hráčů se přesouvají na blog. Zde také najdete předsezónní preview a jiné tématické články, zajímavé aktuality ze života klubu a další rubriky, které byly součástí Swinstva coby časopisu.

V čem se bude lišit blog od původního Swinstva? Bude více tématický a více autorský. Vedle výše jmenovaných tradičních rubrik bude mnohem větší důraz kladen na komentář, nazvaný Úhel pohledu. Ten se bude objevovat častěji a nadále bude bez obalu glosovat dění okolo týmu. A ačkoliv to tak možná na první pohled nevypadá, rozhodně nepůjde jen o kritický sloupek.

Ani v novém uspořádání určitě nezmizí oblíbené rozhovory, v kterých bude pokračovat můj kolega Honza Voldán. K velkým interview však přibudou i krátké rozhovory na aktuální témata. Ve vánočním čísle poprvé uvedená rubrika Střípky se pak bude s patřičným nadhledem a nadsázkou věnovat nejen zajímavým zápasovým momentům.

Jak jste si již mohli povšimnout, blog Swinstva ještě není ve své finální podobě. Obsahem blogu jsou v tuto chvíli hlavně články ze starších čísel Swinstva kromě rozhovorů, archivní interview budou postupně doplňovány. Jako ochutnávku z budoucího obsahu si prozatím můžete přečíst pětici nových článků, včetně sezónního preview a dvou Úhlů pohledu.

V následujících měsících se bude jistě měnit design, rozšiřovat tématický závěr a přibývat nové rubriky. O obsahu a směřování našeho blogu však můžete rozhodovat i vy. Každý nápad bude vítán, každý komentář oceňován a každá kritika brána v potaz. Swinstvo v jakékoliv podobě je tu totiž především pro vás. Tak ať se vám dobře čte...

Za redakci váš Ota Duben