25
262728
2930

Prosím, nesmějte se - Modrý Svině

Zápas proti Modrým sviním pro nás hodně znamenal. Jednak si už nemůžeme dovolit prohrávat, ale hlavně jde o utkání se soupeřem, který má plnou hubu keců, ale ne moc fotbalového umění. Bohužel jsme se sešli opět jen v 6 lidech. Myšák nemohl, Zdeněk měl výjezd do Maďarska, Koubek s Prálou onemocněli. Nejcitelnější ztrátou byla pro nás neúčast Jirky. Do brány se tedy musel postavit Méďa. Obrana hrála ve složení Otta, Vašek, Vláďa a o útok se postarali Dejf s Bóžou. Sviní bylo jako máku, a proto se dalo očekávat, že se nás budou pokoušet uběhat.
První minuty patřili nám. Hned po rozehrávce zakombinovali Dejf, Vláďa a Bóža. Posledně jmenovaný se ocitl ve stoprocentní šanci ale vychytal ho gólman sviní. Chvíli nato zahrozili i svině. Nejdříve Méďu vylekal dlouhý výkop, který radši odvrátil na roh. Nastala série rohů. Po jednom z nich byl před naší brankou závar. Naštěstí mají svině obě nohy levé, takže trefil jen boční síť.Zatrnulo nám ještě jednou. Méďa totiž výkopem trefil svini před ním stojící. Míč však letěl vedle brány. O tom, že mají svině správný název týmu se brzy na to přesvědčil Vašek. Skluz zezadu, který inkasoval volal po žluté kartě. Za chvíli nato udělal Dejf ze 3 sviní blbečky. Půl minuty odolával s míčem u nohy jejich náporu. Když se zdálo, že o míč přijde, dokázal s této situace nějak vybruslit a pokračoval dál s balónem.
Zápas výborně vyšel nejen Dejvovi, ale i Bóžovi. Jejich kombinace motali sviním hlavy. Když se do toho přidal ještě Vláďa, byly s toho veliké šance. Nejprve Bóža nepřetlačil svini v bráně po Vláďově střele, a poté šli Vláďovi pumelice buď do sviní v obraně, nebo mírně nad bránu. Do vedení mohli jít i svině. Křížná střela se ale zastavila jen o tyč naší branky. A tak jsme udeřili my. Bóža poslal na steč Dejva, který postupoval sám na bránu a napálil míč do šibenice sviní brány – 1:0.
Prohrávající svině pak opět dostáli svého jména. Při vysokém balónu do našeho pokutového území Méďa boxuje míč pryč. Přitom ho však sviní útočník kopne do břicha. Po jeho hlášce „Vždyť sem se ho ani nedotkl“ reaguje zdravotnice Jana slovy „jo, asi mu to udělal vítr, ty kreténe!!“ Za chvíli nato ukončil rozhodčí poločas.
Ve druhém poločase se chtěli svině pokusit o vyrovnání. Jejich útoky a střely výborně pacifikovala obrana v čele s Vaškem a Ottou. Na Méďu prošla jediná střela, kterou nadvakrát zlikvidoval. Jinak se svině snažili dát branku z autů a rohů, ale to by je museli nejdříve umět zahrávat. Branky jsme mohli střílet hlavně mi. Po výkopech od brány 2krát hlavičkoval Bóža těsně nad. Vláďovi střeli měli jedinou chybu. Šly vždy těsně vedle brány. Poté Bóža nepřelstil střelou z blízka sviního brankáře, který dodnes určitě neví, jak ho to trefilo. Ottova mírná střela také málem skončila v síti. Nejistému svinímu brankáři vypadla z rukou, ale on to dokázal na brankové čáře zachránit. V poslední minutě neproměnil Dejf sólo. Radovat jsme se mohli tedy z hubeného, ale zaslouženého vítězství proti bezzbranému protivníkovi.
Na závěr pár poznámek ke sviním. Jediná naše chyba byla, že jsme neproměňovali šance. Ale je to možná dobře. Jinak byste plakali daleko víc. Pravda je, že jste hráli blbě. Ale hráli jste to, co jsme vám dovolili. Souhlasím s tím že se nechováte jako tým. Trénujte a jednou nás možná porazíte, ale musíte na sobě hodně pracovat.